Ուսումնարանը տոնում է հիմնադրման 50-ամյակը
Այս տարի լրանում է Երևանի զարդակիրառական արվեստի արհեստագործական պետական ուսումնարանի (http://artvet.schoolsite.am/) հիմնադրման 50-ամյակը, որի բացման ժապավենը կտրել և առաջին դասն ավանդել է կերպարվեստի մեծ վարպետ Մ. Սարյանը: Այստեղ ուսանողները մասնագիտանում են ոսկերչության, փայտի և քարի գեղարվեստական փորագրության, խեցեգործության, մանրանկարչության, գորգագործության, դերձակ-մոդելավորման մասնագիտությունների մեջ և պարբերաբար կազմակերպում են ցուցահանդեսներ և  վարպետության դասեր՝ ներկայացնելով իրենց  ստեղծագործությունները:
Նոյեմբերի 1-ին Նկարիչների միության ցուցասրահում կազմակերպվել է երկօրյա հոբելյանական ցուցադրություն և ներկայացվել  տարբեր տարիների գործունեության ընթացքում ստեղծված  աշխատանքները:
Ցուցահանդեսի բացման հանդիսության ժամանակ պատվոգրերով, շնորհակալագրերով և հուշանվերներով  պարգևատրվել են ուսումնական հաստատությանն աջակից կազմակերպություններն ու գործընկերները:
Ուսումնարանին աջակցելու համար շնորհակալագրի արժանացավ նաև ՀՀ ԿԳՆ «Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը:

Yerevan State College of Decorative Art is celebrating the 50th anniversary of its foundation (http://artvet.schoolsite.am/). Its opening ribbon was cut and the first class was organized by Martiros Saryan. Here, students specialize in jewelry, wood and stone carving art, ceramics, miniature painting, carpet weaving, tailor-modeling disciplines and regularly exhibitions and master classes are organized exhibit their works.
On November 1, the day of the anniversary, an exhibition was organized by the Union of Artists and the works created in different years were presented there.
During the opening ceremony diplomas, certificates and prizes were awarded to supporting organizations and partners of the educational institution.
A certificate of appreciation was also awarded to “National Center for Educational Technologies of Ministry of Education” SNGO for its support for the college.