Ստացիր 75% և 100% չափով ուսումնական կրթաթոշակ Չիկագո-Քենթի իրավաբանական քոլեջի իրավագիտության մագիստրոսի ծրագիր համար Վրաստանում (ք. Թբիլիսի) և ԱՄՆ-ում (Չիկագո):
ԱՄՆ-ում հիմնադրված Չիկագո-Քենթի իրավաբանական քոլեջը Կովկասում Ամերիկյան Իրավունքի Դպրոցի հետ համատեղ, հայտարարում է երկու փոխկապակցված ծրագրեր ՀՀ իրավաբանների համար ՝ երաշխավորված 100% և 75% կրթաթոշակի տրամադրմամբ.
1. Ամերիկյան իրավունքի դպրոցի ծրագիր /Թբիլիս, Վրաստան/ և
2. Մեկ կիսամյակ տևողությամբ Իրավաբանական գիտությունների ծրագիր /Չիկագո, Իլինոյս նահանգ, ԱՄՆ/:
Ամերիկյան Իրավունքի Դպրոցը, այսուհետ՝ ԱԻԴ ծրագիր, մեկնարկելու է 2019թ-ի սեպտեմբերին Թբիլիսիում և ավարտվելու է 2020 թ-ի մայիսին: ԱԻԴ ծրագիրը ներառում է տասը պարտադիր դասընթացներ անգելերով, որոնք մատուցվում են ԱՄՆ-ից ժամանած Չիկագո-Քենթի պրոֆեսորների կողմից։ Ուսումնական մեթոդը իրենից ենթադրում է մեկանգամյա դասընթաց, որն անցկացվում է բացառապես հանգստյան օրերին 10:00–ից մինչև 17:00-ն: Ընդհանուր առմամբ, 5 հանգստյան օր դասընթացները պետք է անցկացվեն իրական ժամանակի ռեժիմով: Բացի այդ, ԱԻԴ ուսանողներին տրվելու են նյութեր դասընթացներից առաջ և հետո ընթերցանության համար: ԱԻԴ ծրագրի համակցված կառուցվածքը միավորում է 5 դասընթացներ Թբիլիսիում, Վրաստանում՝ ինտենսիվ իրական ժամանակի ռեժիմով և 5 դասընթացներ առցանց ռեժիմով:
Ծրագիրն ավարտելուց հետո շրջանավարտները շարունակում են Իրավաբանական գիտությունների մագիստրոսի աստիճանի համար իրենց կրթությունը Չիկագո-Քենթի Իրավաբանական քոլեջում /Չիկագո, Իլինոյս, ԱՄՆ/: Մագիստրոսի դասընթացները Չիկագո-Քենթում ավարտվում են մեկ կիսամյակում /հինգ ամիս/ մեկ ուսումնական տարվա փոխարեն` «ԱՄՆ, Միջազգային և Անդրազգային Իրավունք» մասնագիտությամբ Իրավաբանական գիտությունների մագիստրոսի աստիճանի շնորհմամբ:
Ծրագրի ավարտից հետո շրջանավարտները կստանան․
Ուշադրություն․ Վերջնաժամկետը և որոշ պայմաններ փոփոխվել են։
Ծրագրի մանրամասները՝ հայտարարության ամբողջական տեքստում (կցվում են հայերեն և անգլերեն նոր տարբերակները)։

For lawyers and non-law professionals in Armenia
Get Guaranteed 75% and 100% Tuition Scholarships for Chicago-Kent College of Law (LL.M Program) in Tbilisi, Georgia & Chicago, IL, USA
Chicago-Kent College of Law - US based law school along with School of American Law announces two interlinked programs with guaranteed 75% and 100% tuition scholarships for lawyers and law school students from Armenia.
1. School of American Law – SAL Program in Tbilisi, Georgia and
2. One-semester LL.M program in Chicago, Illinois, USA.
SAL program begins in Tbilisi in September 2019 and completes in May 2020. SAL program covers ten mandatory courses conducted in English and delivered solely by Chicago-Kent Professors visiting from USA. Learning mode is one course per month covering only weekends through full day lectures starting at 10 am by 5 pm. In total, 5 weekends will be covered each semester by the live classes; besides, pre- and after-class readings and exam submission shall be expected from students. Nevertheless, SAL Program blended structure combines five courses with intensive live classes in Tbilisi, Georgia and five courses with online classes.
After completing SAL Program graduates continue LL.M education at Chicago-Kent in Chicago, IL, USA. Master’s study at Chicago-Kent is finished with earning LL.M in “U.S., International and Transnational Law” in one semester (five months) instead of regular one academic year.
After completing the program, graduates will receive:
1. After graduating SAL Program - Certificate of Completion of School of American Law. Certificate will be issued by SAL and Chicago-Kent jointly and signed by Dean of Chicago-Kent College of Law and Head of School of American Law, Professor of Chicago-Kent College of Law.
2. After graduating IIT, Chicago-Kent College of Law – LL.M Diploma from IIT, Chicago-Kent College of Law.
The details of the program are in the full text of the announcement (attached in Armenian and English new versions).