ՀՀ կառավարության՝ նոյեմբերի 11-ին կայացած նիստում մեծ սպորտի ոլորտին 37 մլն դրամ հավելյալ գումար է հատկացվել Պեկինի ձմեռային օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարերին և մինչև տարեվերջ կայանալիք Եվրոպայի առաջնություններին Հայաստանի մարզիկների մասնակցությունն ապահովելու նպատակով:
Գումարը հատկացվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության՝ 2021 թվականի բյուջեի տնտեսումների վերաբաշխման հաշվին:
Համաձայն որոշման` միջոցներ կհատկացվեն Հայաստանի…
Նոյեմբերի 12-ին Բրյուսելում Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական միության միջև ստորագրվել է «Հորիզոն Եվրոպա» հետազոտությունների և նորարարության շրջանակային ծրագրին Հայաստանի Հանրապետության մասնակցության վերաբերյալ համաձայնագիրը:
Համաձայնագրով Հայաստանի Հանրապետությունը դառնում է Եվրոպական միության «Հորիզոն Եվրոպա» ծրագրին լիիրավ ասոցացված պետություն, և Հայաստանի գիտնականները իրավունք են ստանում օգտվելու Եվրոպական միության ամենամեծ՝ 95,5 մլրդ եվրո, ֆինանսավորում…
Ուկրաինայի Լուցկ քաղաքում կայացել է «Աշխարհի մեծ գավաթ» փաուերլիֆթինգի միջազգային առաջնությունը, որին մասնակցել են աշխարհի 6 երկրների ավելի քան 150 մարզիկներ։
Մրցաշարին 17 մարզիկներով մասնակցել է նաև Հայաստանի փաուերլիֆթինգի հավաքականը, որը զբաղեցրել է թիմային պատվավոր առաջին հորիզոնականը և հայրենիք է վերադարձել աշխարհի գավաթով:
Ըստ տարիքային խմբերի՝ մրցանակային տեղեր զբաղեցրած մարզիկներն…
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը ԿԳՄՍՆ-ի հետ համատեղ հայտարարել է COVID-19-ի դեմ պատվաստվելու կարևորության թեմայով կարճ հոլովակների մրցույթ հանրապետության ավագ դպրոցների սովորողների շրջանում։
Հայերենով և 45-60 վայրկյան տևողությամբ հոլովակները պետք է ներկայացնել covid19.vac19@gmail.com էլեկտրոնային հասցեին մինչև նոյեմբերի 30-ը ներառյալ՝ ժամը 18:00-ն: Տեսահոլովակներն ընտրելիս հանձնաժողովը նախապատվություն կտա այն նյութերին, որոնք ստեղծագործ…
Շախմատի Հայաստանի կանանց և տղամարդկանց հավաքականները կմասնակցեն այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, Սլովենիայում մեկնարկելիք Եվրոպայի թիմային առաջնությանը։
9 փուլից բաղկացած մրցաշարերը կանցկացվեն շվեյցարական մրցակարգով:
Հայաստանի հավաքականները հանդես կգան հետևյալ կազմերով․
Տղամարդիկ․ Գաբրիել Սարգսյան, Հայկ Մ․ Մարտիրոսյան, Ռոբերտ Հովհաննիսյան, Սամվել Տեր-Սահակյան, Հովհաննես Գաբուզյան: