Հաշվի առնելով ՀՀ կրթության և գիտության նախարարություն հասցեագրված բազմաթիվ դիմումները` ՀՀ ԿԳ նախարարի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանի հրահանգով, սոցիալապես անապահով, ինչպես նաև սահմանամերձ համայնքներում բնակվող ընտանիքների ուսանողների ուսման վարձի մասնակի փոխհատուցման նպատակով փաստաթղթերի ներկայացման ժամկետը երկարաձգել է մինչև նոյեմբերի 23-ը: Ըստ այդմ` անապահովության սահմանային միավորից բարձր միավոր ունեցող և սահմանամերձ համայնքներում…
Պատկառելի տարիք ու վաստակ ուսած Լճաշեն գյուղի Ա.Տեր-Գրիգորյանի անվան միջնակարգ դպրոցը բոլորեց հիմնադրման 111-ամյակը, որն այսօր էլ շարունակում է մատաղ սերնդի կրթության ու հայեցի դաստիարակության վեհ ու գեղեցիկ առաքելությունը:
Ի՞նչ են հարյուր և տասնմեկ տարիները ժամանակի հոլովույթում, հազարամյակների մեջ. մի ակնթարթ, մի հյուլե, որ դպրոցի համար դարձավ արարումների,…
Նոյեմբերի 19-ը ա մբողջ աշխարհում նշվում է, որպես երեխաների նկատմամբ բռնություններից կանխարգելման օր:
Կապանի N 5 հիմնական դպրոցի աշակերտական խորհուրը օրվան ընդառաջ նախաձեռնել է «Գործիր ստանդարտից դուրս» ցուցահանդես-մրցույթը 6-9-րդ դասարանների շրջանակում:
Այսօր ամփոփվեցին աշխատանքների արդյունքները և դպրոցի տնօրեն Ս. Հարությունյանը բարձր գնահատեց աշակերտների ինքնուրույնությունը ազատ մտածելու կարևորությունն…
17.11.2018թ.Կապանի N13 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցավ «ՍՊՈՐՏԼԱՆԴԻԱ-2018» մարզական միջոցառում IIա և IIբ դասարանի աշակերտների միջև /Ֆիզկուլտուրայի ուսուցիչներ՝ Սերգեյ Մինասյան, Արթուր Բաղդասարյան/: Շնորհակալ ենք Վորլդ Վիժն Սյունիքի մարզի ծրագրի ղեկավար Լենա Կարապետյանին և Լուսինե Սարուխանյանին միջոցառմանն աջակցելու համար, որի արդյունքում թիմերը ստացան մարզաշապիկներ և գնդակներ:
Թիմերի կազմը՝ 5տղա և 5 աղջիկ /20…
16.11.2018թ. Կապանի N13 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցավ «Երեխաների նկատմամբ բռնությունների կանխարգելմանն ուղղված» դասընթաց, որը վարեց Կապանի Մանկական կենտրոնի տնօրեն Մայա Միրզոյանը: Նախաձեռնությունը ՎՎ Հայաստան Կապանի ՏԶ գրասենյակի և ԴԱԿ Ռիմա Մկրտչյանի:
Նպատակն է սահմանել երեխայի հանդեպ բռնության երևույթի վերացմանը, կանխարգելմանը և բռնության ենթարկված երեխայի, ինչպես նաև բռնություն գործադրող անձի վերականգնմանն…
16.11.2018թ.Կապանի N13 հիմնական դպրոցում կայացավ ԾԽ առաջին սեմինար-պարապմունքը «Դաստիարակության դրական մոտեցումներ» ծրագրի շրջանակներում /Դասընթացավար Ռոզա Թևանյան/։
Թեման՝ Գովասանք. Ինչո՞ւ է այն անհրաժեշտ
Ինչպե՞ս ճիշտ խրախուսել, գովել երեխային` այս հարցը շատ կարևոր է, քանի որ խրախուսանքը, գովասանքը կարող է ունենալ ինչպես դրական, այնպես էլ բացասական ազդեցություն:
Ինչպե՞ս է…
2018թ. նոյեմբերի 16-ին Կապանի № 2 ավագ դպրոցում գրական-երաժշտական կոմպոզիցիայի ձևաչափով անցկացվեց հուշ-երեկո՝ նվիրված հայ հանրաճանաչ երգիչ, կոմպոզիտոր, բանաստեղծ, դերասան, Հայաստանի Ազգային հերոս Շառլ Ազնավուրի հիշատակին։ Այն կազմակերպեց և անցկացրեց դպրոցի ռուսաց լեզվի ուսուցիչ՝ Նարինե Ասատրյանը։