Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան ավագ դպրոցի ուսուցիչները, ծնողները և աշակերտները ողջունում են Կրթության և գիտության, ինչպես նաև Մշակույթի նախարարությունների համատեղ նախաձեռնությունը, որը նպաստում է աշակերտ-մարդու հայացքն ուղղել դեպի արվեստը, մշակույթը, վերականգնել մեր բարի ավանդույթները :
Նոյեմբերի 12-ին Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան հ.148 ավագ դպրոցի XII-1 և XII-5 դասարանների աշակերտները այցելեցին Փարաջանովի թանգարան…
Գյումրիի տեխնոլոգիական կենտրոնում տեղի է ունեցել մասնագիտական կրթության և ուսուցման համակարգի ուսանողների հմտությունների, կրթություն-աշխատաշուկա համագործակցությամբ պայմանավորված նոր մասնագիտական ծրագրերի ցուցադրություն՝ ՀՀ Շիրակի մարզի ուսումնարանների և քոլեջների, ինչպես նաև դուալ կրթական համակարգում ներգրավված քոլեջների մասնակցությամբ: Միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ՀՀ Շիրակի փոխմարզպետ Սոֆյա Հովսեփյանը,…
«Տարվա լավագույն ուսուցիչ», «Տարվա լավագույն դաստիարակ», «Տարվա լավագույն տնօրեն» ամենամյա մրցույթները, համաձայն գործող կարգի, կազմակերպվում են երեք փուլով:
Ամփոփիչ հանրապետական փուլին այս տարի մասնակցել է 32 մանկավարժ` Հայաստանի Հանրապետության 9 մարզերից, Երևանից և Կրթության և գիտության նախարարության ենթակայությամբ գործող ուսումնական հաստատություններից: ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի հրամանով ստեղծված մրցութային հանձնաժողովները փակ…
2018 թվականի նոյեմբերի 3-11-ը Չինաստանի մայրաքաղաք Պեկինում տեղի է ունեցել աստղագիտության և աստղաֆիզիկայի 12-րդ միջազգային օլիմպիադան, որին մասնակցել է 39 պետության 207 աշակերտ։ Օլիմպիադային մասնակցել է նաև Հայաստանի 5 հոգանոց թիմը՝ Բյուրականի աստղադիտարանի գիտաշխատող Մարիետա Գյուրզադյանի և օլիմպիական խմբի մարզիչ Վարդգես Մամբրեյանի ղեկավարությամբ։
Մեր օլիմպիականները վերադարձել է երկու արծաթե, մեկ բրոնզե մեդալով ու…
Նոյեմբերի 9-ին Շիրակի մարզի Նոր Կյանքի միջն․դպրոցի 11-րդ դասարանը թումանյանական թագավորության անզուգական հմայքն ու շունչը փոխանցեց ներկա ուսուցիչներին, հյուրերին՝ պարգևելով հիացմունքի, լավատեսության անկրկնելի զգացողություն։
Քայլ առա քայլ ամբողջացավ Թումանյանի…
Նոյեմբերի 5-9-ը ՀՀ ԿԳ նախարարության կողմից հայտարարված էր Մեդիագրագիտության կրթական շաբաթ: Այդ շրջանակներում մեր դպրոցի փոխտնօրեն Ս.Եգանյանը և կազմակերպիչ Ա.Չիլինգարյանը կազմակերպեցին խաղ-մրցույթ :
Մասնակցեցին դպրոցի XII -1, XII -3 և XII -4 դասարանների աշակերտները:
Պարզվեց, որ մեր աշակեերտները մեդիայի ասպարեզում բավականին տեղեկացված էն, քանի որ մրցույթում բոլորն էլ վաստակեցին հավասար…
Միջոցառում` «Կենսաքիմիա» հոսքում: Դասի թեման էր «Բջջի օրգանական նյութերը`սպիտակուցներ, ճարպեր, ածխաջրեր և նուկլեինաթթուներ»: Կատարվեցին փորձեր օրգանական նյութերի հայտնաբերման վերաբերյալ: Փորձերը կատարվեցին աշակերտների անմիջական մասնակցությամբ: Դասը ուսանելի էր, հետաքրքիր և նպատակային: