Շնորհավորում ենք Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան հ.148 ավագ դպրոցի ուսուցիչների, «Ուսուցիչ» պատվավոր անունը կրող բոլոր մանկավարժների տոնը` հանձին մեր դպրոցի տնօրեն Հ.Դավթյանի:
Թող ձեր հոգեբան - մանկավարժի լավագույն օրինակը կրթի սերունդներ, ապրե´ք երկար և ձեր նվիրական սիրով դաստիարակեք…
Նոյեմբերի 1֊ին Մասիս քաղաքի հ3 հիմն. դպրոցի 4ա դասարանը դասվար՝ Ք. Ադամյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Մատենադարան՝ հին ձեռագրերի ինստիտուտ։ Նրանք ծանոթացան հայկական ձեռագրերին, տեսան «Որդան կարմիր» միջատը,որից ստանում են որակյալ ներկը։ Երեխաները ուսումնասիրել էին հայ պատմիչների կյանքն ու գործունեությունը։ Տեսան «Մշո ճառընտիր» գիրքը և իմացան ,թե ինչպես է փրկվել այն ցեղասպանության…
1999 թվականից սկսած`աշխարհը սեպտեմբերի 29-ին տոնում է Սրտի համաշխարհային օրը: Դպրոցի X-7 դասարանում տեղի ունեցավ դաս-միջոցառում`«Մեր սիրտը մեր ձեռքերում է» խորագրով: Դասի նպատակն է մարդկանց իրազեկել սրտի բնածին և ձեռքբերովի հիվանդությունների առաջացման և կանխարգելման միջոցների մասին:
Ուսուցիչ Գ.Հակոբյանին և «Կենսաքիմիա» ենթահոսքի աշակերտներին հաջողվեց դասը ծառայեցնել իր նպատակին:
Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան…
Սեպտեմբերի 29-ին Երևանի Մ.Գալշոյանի անվան հ.148 ավագ դպրոցի 10-րդ դասարանների ֆիզմաթ. և քիմիակենսաբ. ենթահոսքերի աշակերտները ուսուցիչներ Ս.Շառոյանի և Ա.Պետրոսյանի հետ ներկա եղան Երևանի ֆիզիկայի ինստիտուտում կազմակերպված միջոցառմանը, որի ընթացքում աշակերտները մասնակցեցին Ա.Ալիխանյանի անվան գիտական լաբորատորիայի երիտասարդ գիտնականների կողմից իրականացվող փորձերին:
Հանդիպումը ուսանելի էր և հետաքրքրաշարժ:
Նոյեմբերի 8-ին Ուրասարի հիմնական դպրոցում անցկացվեց «Ամենից լավ տունը» խորագրով համադպրոցական միջոցառում: Այն նվիրված էր մարդկանց, ովքեր հեռանում են հայրենիքից՝ կարոտը սրտում: Աշակերտները ներկայացրին Հայաստանի, Հունաստանի, Վրաստանի և Ռուսաստանի մշակույթները: Ուշագրավ փաստեր ներկայացրին այդ երկրների մասին, պարեցին ազգային պարեր: Օտար ափերում փնտրեցին ամենից լավ տունը և գտան սեփական հայրենիքում: Հանդիսատեսը…
Աշուն է, ոսկի աշուն: Շուրջդ հեքիաթային աշխարհ է: Բնությունն իր հրաշք վրձնով դաշտ ու անտառ, այգի ու սար ներկել է ոսկի, դեղին, վառ ծիրանի գույներով: Դասասենյակի մի անկյունը նման էր աշնան այգու մի կտորի: Քամուց տերևները պարում էին վերջին պարը: Առատ միրգն ու բանջարեղենը ամբողջացնում էին աշնան ներկապնակը: