Կրթության և գիտության նախարարության «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի տնօրեն Արթուր Մինասյանի գլխավորությամբ երգարվեստի խմբակի ղեկավար Արևիկ Թանաշեանը, սաներ Կարինե Տիգրանյանն ու Նորայր Հակոբյանը հոկտեմբերի 19-ին մեկնեցին ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաք՝ մասնակցելու «Տարվա եղանակներ» նախագծի շրջանակում կայանալիք «Մաշուկի աշունը» /«Машукская осень»/ խորագրով շնորհալիների 5-րդ միջազգային մրցույթին:
Հարկ է նշել, որ դեռևս հուլիս…
Հոկտեմբերի 19-ին ԿԳՆ «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնում բացվեց «Մանրանկարչության արտացոլանքը հայ միջնադարյան առակներում» խորագրով մանրանկարչության ցուցահանդես:
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի Շիրակի մարզի պատասխանատու Մ. Ջանոյանը, հայոց եկեղեցու պատմության ուսուցիչներ, մանկավարժներ, ծնողներ և սաներ:
Միջոցառման նպատակն էր ծանոթացնել սաներին հայ միջնադարյան առակագիրներին, Կիլիկյան Հայաստանի…
Հոկտեմբերի 24֊ին Մասիս քաղաքի հ3 հիմնական դպրոցի VIբ դասարանում անցկացվեց բաց դաս մայրենիից՝ «Ազնավուրը Ազնավուրի մասին» թեմայով՝ ուսուցչուհի Մ. Վարդումյանի գլխավորությամբ։
Դասը սկսվեց մեկ րոպե լռությամբ՝ հարգելով մեծն շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի հիշատակը։ Աշակերտները ներկայացրին Շառլ Ազնավուրի կենսագրությունը և ասույթներ ասվեցին նրա մասին, հետո անցան դասի ընթերցմանը, որից հետո բնութագրեցին…
Հոկտեմբերի 10֊ին Մասիս քաղաքի հ3 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցավ բաց դաս մաթեմատիկայից՝ «Համեմատությունը գեղեցիկի մեջ» թեմայով, VIբ դասարանում, որը վարեց Գ. Հակոբյանը։
Թեման կապված էր գիտելիքն ու գեղեցիկը և նրա կիրառությունը առօրյայի հետ։
Փորձի միջոցով գործնականորեն ապացուցեցին ճշգրիտ գիտության և գեղեցիկի սերտ կապը։
Հավաստագրման քննություններին մասնակցելու համար հայտագրվել էր 199 հավակնորդ, որոնցից 8-ը չի ներկայացել: Քննության գրավոր փուլը…
Օտար լեզուների առարկայական մասնախմբի 2018թ. հոկտեմբերի 30-ին տեղի ունեցած նիստի ընթացքում ռուսաց լեզվի մասնագետ Ն․Ասատրյանի կողմից ներկայացվեց ուսուցիչների մասնագիտական գործունեության հետ անմիջականորեն առնչվող շատ արդիական ՝ «Մասնագիտական սթրես» թեման, զեկուցման և իր կողմից պասրաստված երկու սահիկահանդեսների միջոցով։