«Ընտանիք» կենտրոնի սաների հաղթանակը ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաքում կայացած միջազգային մրցույթում
Դպրոցական անցուդարձ Մշակութային լուրեր
Կրթության և գիտության նախարարության «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի տնօրեն Արթուր Մինասյանի գլխավորությամբ երգարվեստի խմբակի ղեկավար Արևիկ Թանաշեանը, սաներ Կարինե Տիգրանյանն ու Նորայր Հակոբյանը հոկտեմբերի 19-ին մեկնեցին ՌԴ Պյատիգորսկ քաղաք՝ մասնակցելու «Տարվա եղանակներ» նախագծի շրջանակում կայանալիք «Մաշուկի աշունը» /«Машукская осень»/  խորագրով շնորհալիների 5-րդ միջազգային մրցույթին:
«Ընտանիք» կենտրոն. «Մանրանկարչության արտացոլանքը հայ միջնադարյան առակներում» խորագրով մանրանկարչության ցուցահանդես
Ցուցահանդեսի բացմանը ներկա էին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Քրիստոնեական դաստիարակության կենտրոնի Շիրակի մարզի պատասխանատու Մ. Ջանոյանը, հայոց եկեղեցու պատմության ուսուցիչներ, մանկավարժներ,  ծնողներ և սաներ:
Բաց դաս մայրենիից՝  «Ազնավուրը Ազնավուրի մասին» թեմայով
Հոկտեմբերի 24֊ին Մասիս քաղաքի հ3 հիմնական դպրոցի VIբ դասարանում անցկացվեց բաց դաս մայրենիից՝  «Ազնավուրը Ազնավուրի մասին» թեմայով՝ ուսուցչուհի Մ. Վարդումյանի գլխավորությամբ։
Բաց դաս մաթեմատիկայից՝  «Համեմատությունը գեղեցիկի մեջ» թեմայով
Հոկտեմբերի 10֊ին Մասիս քաղաքի հ3 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցավ բաց դաս մաթեմատիկայից՝  «Համեմատությունը գեղեցիկի մեջ» թեմայով, VIբ դասարանում, որը վարեց Գ. Հակոբյանը։