Հայաստանի ծանրամարտի պատանեկան և երիտասարդական հավաքականները հաջող են մեկնարկել Լեհաստանում ընթացող Մ20 և Մ23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում:
Եվրոպայի Մ20 տարեկանների առաջնությունում հաղթողի կոչմանն արժանացել է կանանց հավաքականի անդամ Ալեքսանդրա Գրիգորյանը (55 կգ)՝ երկամարտի 200 կգ արդյունքով դառնալով ոսկե մեդալակիր: Պոկում վարժությունում նա հաջող է կատարել երկու մոտեցում՝ գլխավերևում պահելով 81 և 85…
Հոկտեմբերի 26-27-ը Երևանի «Միկա» մարզահամալիրում կկայանա Կիոկուշին կարատեի պատանիների, երիտասարդների և մեծահասակների Եվրոպայի 36-րդ բաց առաջնությունը:
Առաջնությանը 15 երկրի ավելի քան 400 մարզիկներ կմասնակցեն:
Հայաստանի հավաքականի կազմում 12-17, 17-21 ու 21-ից բարձր տարիքային խմբերում հանդես կգան ավելի քան 100 մարզիկներ:
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Հայկ Խլոյանը նվաճել է չեմպիոնի կոչումը։
97 կգ քաշային կարգի եզրափակչում Հայկ Խլոյանը գոտեմարտել է Ռուսաստանը ներկայացնող Աբուբաքար Խասլախանաուի հետ և տպավորիչ հաղթանակ տարել 11:6 հաշվով։
Առաջնությունն անցկացվում է Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում հոկտեմբերի 21-27-ը:
Ավելի վաղ Հայաստանի հավաքականից աշխարհի մինչև…
Փարաքար-Էջմիածին մայրուղում, ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, չորրորդ անգամ անցկացվել է «ՀՀ վարչապետի գավաթ» սիրողական խճուղավազքի մրցաշարը, որին 3 տարիքային խմբով և առանձին գործող աթլետ մարզիկների խմբով ավելի քան 2400 հոգի է մասնակցել, այդ թվում՝ օտարերկրացիներ:
13-17 տարեկան դպրոցականների պայքարում տղաների լավագույն եռյակում են Գառնիկ Սարգսյանը, Տիգրան Սարգսյանը, Նարեկ Իսավերդյանը, իսկ…
Հայաստանի բռնցքամարտի երիտասարդական հավաքականը 2 ոսկե և 3 արծաթե մեդալ է նվաճել Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ավարտված Եվրոպայի մինչև 23 տարեկանների առաջնությունում:
Հայաստանի ներկայացուցիչներից հաղթողի կոչմանն արժանացել են Էլիդա Քոչարյանն ու Ռուդոլֆ Գարբոյանը: