Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանն ավարտվել է Հայաստանի շախմատի կանանց 76-րդ առաջնությունը: 10 շախմատիստուհիների պայքարում լավագույն արդյունքը գրանցել է Սուսաննա Գաբոյանը: Վերջին՝ 9-րդ տուրում նա հաղթանակ է տարել Վերոնիկա Խաչատրյանի նկատմամբ՝ 6,5 միավորով միանձնյա գլխավորելով մրցաշարային աղյուսակը: Նորընծա չեմպիոնը համալրել է Հայաստանի կանանց հավաքականի կազմը: Նշենք, որ Սուսաննա Գաբոյանի…
Փետրվարի 23-25-ն Օլիմպիական խաղերի չեմպիոններ Հրանտ Շահինյանի և Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցներում կայացել են Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները, որոնց մասնակցել է 41 մարզիկ-մարզուհի (22 տղա, 19 աղջիկ): Առաջնություններն ընթացել են առանց տարիքային սահմանափակման. կրտսեր սերնդի ներկայացուցիչները ևս մասնակցել են՝ հանդես գալով մեծահասակների ծրագրով:
Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության…
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը «Հեծանվային սպորտի զարգացման ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության հետ կնքել է նվիրատվության պայմանագիր` վերջինիս փոխանցելով ավելի քան 26 միլիոն դրամ արժողությամբ մարզագույք:
Նվիրատվությունը հնարավոր է դարձել ՀՀ կառավարության և մի խումբ բարեգործների համատեղ աշխատանքի շնորհիվ: Ավելի վաղ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը որպես բարեգործություն ստացել է…
Հայաստանի հունահռոմեական և ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականները մեկնել են Կիև՝ փետրվարի 25-28-ը մասնակցելու միջազգային մրցաշարի: Ուկրաինայի մայրաքաղաքում մեդալների համար պայքարելու է շուրջ 600 ըմբիշ՝ 33 երկրից:
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Սահակյանը մրցաշարի համար ընտրել է հետևյալ կազմը՝ Ռուդիկ Մկրտչյան (55 կգ), Գևորգ Ղարիբյան (60 կգ),…
Փետրվարի 23-25-ը Օլիմպիական խաղերի չեմպիոններ Հրանտ Շահինյանի և Ալբերտ Ազարյանի անվան մարզադպրոցներում կանցկացվեն Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առաջնությունները: