Աշակերտական խորհրդի նախաձեռնությամբ հարգանքի տուրք մատուցվեց զոհված հերոսներին նվիրված դասասենյակում անցկացնելով հուշ-ցերեկույթ՝ ի հիշատակ պատերազմում հերոսացած առյուծ տղաների:
Հնչեցին «Ախպերս ու ես», «Մոր երգը զինվորին» երգերը: Դպրոցի շնորհալի…
Առաջին զանգի անուշ ղողանջներ…
Ժպիտներ, առաջին դասարանցիների հուզմունք, ծաղիկներ, փուչիկներ:
Այսպիսին էր Սեպտեմբերի 1-ի առավոտը ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Լճաշեն գյուղի Ա. Տեր-Գրիգորյանի անվան միջնակարգ դպրոցում:
Դպրոցի տնօրեն Աիդա ՄուրադյանՆ առանձնակի ջերմությամբ շնորհավորեց առաջին դասարանցիներին, նրանց մաղթեց բարի դպրոցամուտ, իսկ դպրոցականներին և ուսուցիչներին` ամուր առողջություն, գիտելիքների նկատմամբ անսպառ եռանդ, նվիրումով աշխատանք…
Սեպտեմբերի 1-ին Կապանի N5 հիմնական դպրոցը Հայաստանի Հանրապետության հիմնի հնչեցումով, պետական դրոշի բարձրացումով, Սյունիքի մարզպետ Ռ. Ղուկյասյանի շնորհավորական ուղերձով ազդարարեց նոր ուսումնական տարվա սկիզբը:
Դպրոցը տուն կանչող մոր նման անհամբեր սպասել է այսօրվան և տոն դարձրել այն:
Ուրախություն և քաղցր անհանգստություն է դպրոցում և ընտանիքներում:
Բարի առավոտի մաղթանքներ հաղորդվեց ծնողներին,…
Հունիսի 21-ին՝ ժամը 09։00-ից, մեկնարկել է ՀՀ պետական հանրակրթական դպրոցների առաջին դասարան գնացող այն երեխաների ընդունելության հայտագրման գործընթացը, որոնց ծնողներից մեկը տվյալ դպրոցի աշխատակից է, կամ երեխան տվյալ դպրոցում արդեն սովորող հարազատ քույր կամ եղբայր ունի:
Հիշեցնենք, որ հայտագրումն իրականացվում է և՛ հայերեն, և՛ ռուսերեն ուսուցմամբ դասարանների համար։
Հայերեն ուսուցմամբ դասարանների համար…
2022թ. հունիսի 11-ը Արմավիրի մարզի Մեծամոր կենտրոնացված համայնքի Արմավիր գյուղի միջնակարգ դպրոցի համար խորհրդանշանական օր էր: Դպրոցի շուրջ 185-ամյա պատմություն ունեցող գիրքը ավելացավ ևս մեկ էջով: Դպրոցի դասասենյակներից մեկը՝ այն մեկը, որտեղ անցել է դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ Աշոտ Բալյանի ամբողջ աշխատանքային գործունեությունը՝ 45 տարուց ավել, այսուհետ կրելու է նրա անունը:
…Գերազանցության մեդալի հավակնորդներն այսօր հանձնել են առաջին կենտրոնացված քննությունը՝ «Հայոց լեզու և հայ գրականություն» առարկայից։
Ըստ հանրակրթական դպրոցների ներկայացրած հայտերի՝ այս տարի մեդալի հավակնորդների թիվը 88 է։
Մեդալի կենտրոնացված քննությունների անցկացման նպատակով ձևավորվել է 3 քննական կենտրոն. Երևանում՝ թիվ 114 ավագ դպրոցում, Սյունիքում՝ Գորիսի թիվ 4 ավագ դպրոցում, Շիրակում՝ Գյումրու…
Երևանի ու ՀՀ մարզերի երաժշտական և արվեստի դպրոցների փոխգործակցության «Քույր դպրոցներ» ծրագրի շրջանակում Երևանում հյուրընկալվել են ՀՀ Արմավիրի, Գեղարքունիքի և Վայոց ձորի մարզերի երաժշտական և արվեստի դպրոցների պատվիրակությունները:
Արմավիրի մարզը ներկայացնող սաները Երևանի Ա. Սպենդիարյանի անվան երաժշտական դպրոցում հանդես են եկել համերգային հագեցած ծրագրով և ցուցահանդեսով: