Ուսուցիչներին և դասավանդողներին կրթական վեբ գործիքներ և բջջային հավելվածներ տրամադրող Educational Technology and Mobile Learning կայքը տեղեկացնում է, որ արվեստ դասավանդողների և սովորողների համար ստեղծվել է Արևմտյան արվեստի պատմության համառոտ ժամանակագրությունը ուսուցանող հիանալի գործիք։
Ամփոփվել են Համահայկական մանկապատանեկան նկարչական ութերորդ մրցույթ-փառատոնի առաջին փուլի արդյունքները (կցվում է): Մրցույթն այս տարի նվիրվում է Երևանի հիմնադրման 2800 ամյակին և Հայաստանի պատմական մայրաքաղաքներին:
Մրցույթ-փառատոնին մասնակցելու համար դիմել էին Հայաստանի, Արցախի և սփյուռքի 19 երկրների 76 հաստատությունների սաներ՝ ներկայացնելով 724 աշխատանք: Հայտերն ընդունվել են մինչև 2018 թվականի հունիսի 15-ը:
…«Դպրոցական աբոնեմենտային համակարգի ներդրումը միտված է խթանելու դպրոց - մշակութային օջախ կապը: Երեխան առնվազն վեց տարեկանից պետք է սովորի այցելել մշակութային հաստատություն՝ ազատ ընտրության սկզբունքով, առանց որևէ պարտադրանքի, իսկ կառավարությունը յուրաքանչյուր աշակերտի համար պատրաստ է ապահովել առնվազն երեք մշակութային հաստատություն անվճար մուտք գործելու հնարավորություն,- ներկայացնելով դպրոցական աբոնեմենտային համակարգի ընդհանուր սկզբունքները՝ ասաց…
Հունիսի 22-ին «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի դահլիճում տեղի ունեցավ մշակութային բնօրրան Գյումրուն նվիրված «Հին ավանդական հարսանիք» խորագրով թատերական ներկայացում:
Միջոցառումը սկսվեց հարսանքավորների պատրաստության արարողակարգով, այնուհետև սաները բեմականացրին հին ավանդական հարսանիք՝ բոլոր ավանդույթներով ու կոլորիտով: