Հայրենիքը չի տրվում այնպես, ինչպես ժառանգվում է հայրենական հարստությունը: Դա ձեռք է բերվում ամեն մի սերնդի և նրա առանձին անդամի կողմից, ձեռք է բերվում հայրենաճանաչումով, հայրենապաշտությամբ, նրան արժանի դառնալու ձգտումով: Գ. Նժդեհ
ՀՀ ԿԳՆ «Ընտանիք» մանկապատանեկան ստեղծագործական կենտրոնի աշխատակիցները և սաները տնօրեն Ա. Մինասյանի ղեկավարությամբ, մայիսի 28-ից հունիսի 1-ը ԼՂՀ-ում իրականացրեցին…
Բերդի ՍՔԱՅ երիտասարդական ակումբը նախաձեռնեց նոր համայնքային ծրագիր «Երեխաների հետ, երեխաների համար» անվամբ: Սա Բերդի պետական քոլեջում արդեն մեկ տարուց ավելի գործող ակումբի երրորդ համայնքային նախագիծն է: Ակումբի անդամները քոլեջի սաներն են, ովքեր գիտելիք և կարողություններ են ստանում ակտիվ քաղաքացիություն, սոցիալական ձեռներեցություն, առաջնորդում և այլ կարևոր ոլորտներից: Ծրագրի նպատակն էր…
ՀՀ պետական դպրոցներում տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) հագեցվածությունը գնահատելու նպատակով Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնը 2017 թվականին իրականացրել է կարիքի գնահատման հետազոտություն՝ տնօրենների շրջանում:
Հետազոտության նպատակն է ուսումնասիրել դպրոցներում ՏՀՏ համալրվածությունն ու բացահայտել ՀՀ պետական դպրոցների ՏՀՏ կարիքները:
Հետազոտությունն իր առջև դրել է հետևյալ խնդիրները՝
Բուհերի վարկանիշավորման ազգային համակարգի շրջանակներում Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի Կրթության տեղեկատվավերլուծական ծառայության բաժնի աշխատակիցները 2016 թվականին իրականացրել են սոցիոլոգիական հետազոտություն՝ ՀՀ պետական, ոչ պետական և պետական մասնակցությամբ 62 բուհերի ուսանողների և դասախոսների, ինչպես նաև ոլորտային գործատուների շրջանում:
Հետազոտության նպատակն է եղել՝
Հունիսի 1-ին «Հույսի կամուրջ» հաշմանդամություն ունեցող անձանց շահերի պաշտպանության գրասենյակում ամփոփվեց կազմակերպության «Արևածաղիկ» ամսաթերթի կողմից հայտարարված «Իմ մասին» ստեղծագործական աշխատանքների մրցույթը։ Ժյուրիի կողմից ընտրված 10 լավագույն աշխատանքներն արժանացան խրախուսական մրցանակների և նրանցից ընտրվեցին լավագույն 3 աշխատանքները։ Դրանք են՝
Սևակ Սուլյան «Եթե հրաշք լիներ»
Լիանա Ալավերդյան «Աշխարհի գույները»