Երեխայակենտրոն և ներառական հասարակություն կառուցելու ճանապարհին
Երևանում ընթանում է «Հանուն ընտանիքների միասնության» խորագրով երկօրյա համաժողովը, որը կազմակերպել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամը (ՅՈՒՆԻՍԵՖ)` Բուլղարիայի կառավարության աջակցությամբ և Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ համագործակցությամբ։
«Հանուն ընտանիքների միասնության» կարգախոսի ներքո միջազգային համաժողովի ընդհանուր նպատակն է նոր թափ հաղորդել Հայաստանում երեխաների խնամքի համակարգի բարեփոխմանը և հարթակ ապահովել Բուլղարիայի և տարածաշրջանի այլ երկրների հետ փորձի ու քաղած դասերի փոխանակման համար:
Համաժողովին մասնակցել է նաև ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանը, ով անդրադարձել է ներառական կրթության կարևորության խնդրին՝ երեխայակենտրոն և ներառական հասարակություն կառուցելու տեսանկյունից:

On the Path to Creating a Child-Centered and Inclusive Society
A two-day conference entitled ''For the Unity of Families'', which is organized by the United Nation Children's Fund (UNICEF), is being held in Yerevan with the support of the Bulgarian Government and in cooperation with the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia.
Under the title ''For the Unity of Families'', the overall objective of the international conference is to give a new impetus to the reform of the childcare system in Armenia and to provide a platform for exchanging experiences and lessons learned with Bulgaria and other countries in the region.
The Deputy Minister of Education and Science of the Republic of Armenia, Arevik Anapiosyan, also attended the conference and touched upon the importance of inclusive education in terms of creating a child-centered and inclusive society.