Microsoft-ի ներկայացուցչությունը Հայաստանում ԿՏԱԿ–ի հետ համագործակցության շրջանակներում առաջարկում է որպես հեռավար ուսուցման աշխատանքի հարթակ օգտագործել Microsoft Teams-ը։ Այն համախմբում է հանդիպումների, վիդեոկոնֆերանսների, զրույցների, զանգերի հնարավորություններ, Office 365 հավելվածներ և այլ գործիքներ: Microsoft Teams-ը ժամանակակից կրթության ճկուն էկոհամակարգ է, անվտանգ ու ապահով հարթակ՝ միմյանց հետ կապվելու, ֆայլեր փոխանակելու, զրուցելու, միասին աշխատելու համար:
Ստորև այն հիմնական ռեսուրսներն են, որոնք կիրառելի են կրթական համայնքի ներկայացուցիչների համար և կօգտագործվեն որպես հեռահար ուսուցման կարևոր ուղեցույցեր.
Ուսուցիչների մասնագիտական զարգացումը առաջնահերթ նշանակություն ունի և փորձի, ուսումնական գործընթացի բովանդակության փոխանակման նպատակով Microsoft-ը ստեղծել է Microsoft Educator Center անվճար, անհատականացված, մասնագիտական զարգացման կենտրոնը, որը տրամադրում է մի շարք վեբ գործիքներ և ռեսուրսներ՝ ինչպես ինքնուրույն հմտությունների ձևավորման, այնպես էլ դպրոցում գործնական կիրառման համար: Microsoft Educator Center-ը օգտակար է և՛ ՏՀՏ կիրառող սկսնակ, և՛ ՏՀՏ հմտություններն ու գործիքների բազմազանությունը իրենց դասավանդման գործընթացում մշտապես կիրառող առաջավոր ուսուցիչների համար: Microsoft Educator Center-ը 12-ամյա կրթության ծրագրով աշխատող ուսուցիչներին հնարավորություն է տալիս բարելավել ուսուցման արդյունավետությունը հետաքրքիր նյութերի և ուսումնական առաջադրանքների շնորհիվ: Microsoft Educator Center-ը կարող եք գտնել այստեղ՝ անգլերենով, որոշ դասընթացներ հասանելի են նաև ռուսերենով՝ այստեղ։